Czwarte miejsce w Polsce Deichmann 2017

UKS OLIMPIJCZYK KWAKOWO CZWARTĄ DRUŻYNĄ W POLSCE W ROCZNIKU 2006!! :-) :-) :-)

Za nami Mistrzostwa Polski w roczniku 2006 Deichmann 2017 w Wałbrzychu. Drużyna z Kwakowa zajmuję wysokie 4 miejsce!! W turnieju ogólnopolski wystartowały 34 drużyny, które wywalczyły sobie awans w finałach miejskich. W całym turnieju Deichmann Minimistrzostwa, zgłosiło się 2200 zespołów! Tym bardziej jest to wielki sukces piłkarzy Olimpijczyka, którzy piszą fantastyczną historię i udowadniają innym klubom, że bez selekcji zawodników można odnosić sukcesy. W turnieju grały takie potęgi młodzieżowej piłki jak: Football Academy Szczecin (obrońcy tytułu Deichmann i Mistrzowie Polski o Puchar Tymbarku 2016), Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Zawisza Bydgoszcz, Sparta Zabrze i wiele innych fantastycznych zespołów z dużych miast.

Przeżyjmy to jeszcze raz... ;-)
„Pierwszego dnia po losowaniu dowiadujemy się, że trafiamy do grupy „śmierci”. W pierwszym meczu zremisowaliśmy 0:0 z Polonią Słubice (Polonia w tym sezonie awansowała do makroregionu i w swojej lidze nie przegrała żadnego spotkania grając z chłopcami o rok starszymi) pomimo tego, że stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, poprzeczka czy słupek w końcówce spotkania, zabrakło trochę szczęścia i nie udało nam się wygrać. W tym samym czasie Football Academy Szczecin (Mistrzowie Polski drużyna, która regularnie wygrywa z Pogonią Szczecin w swojej lidze) wygrywa zdecydowanie 4:0 z Lublin Lublinianka.” - Krzysztof Muller
W następnym spotkaniu Olimpijczyk Kwakowo (Chorwacja) wygrywa po bardzo emocjonującym spotkaniu 4:3 z zespołem Lublin Lublinianka. Chłopcy z Kwakowa za każdym razem odrabiali jedną straconą bramkę aż w końcówce spotkania strzelili zwycięską bramkę i zapewnili sobie trzy punkty. W czwartym meczu tej grupy FA Szczecin niespodziewanie przegrał z Polonią Słubice 0:1, pomimo tego, że zawodnicy ze Szczecina zdecydowanie przeważali w tym spotkaniu nie udało im się wygrać. Rewelacyjna postawa bramkarza z Słubic dała im trzy punkty. W piątym spotkaniu, co pokazuje jak wyrównana była to grupa i każdy mógł awansować, Lublin Lublinianka wygrywa 6:2 z Polonią Słubice, a zespół z Kwakowa walczył o awans z Football Academy Szczecin. Mecz ten był ozdobą turnieju, bardzo wyrównany, oba zespoły pokazały piękno piłki nożnej. Pierwszego gola strzelił zespół FA, jednakże piłkarze Olimpijczyka dzielnie walczyli do ostatniego gwizdka i w drugiej połowie strzelili 3 bramki. Ostateczny wynik to FA Szczecin 1:3 Olimpijczyk Kwakowo.

Grupa H:
1 miejsce UKS Olimpijczyk Kwakowo (Chorwacja)
2 miejsce Polonia Słubice (Czarnogóra)
3 miejsce FA Szczecin (Holandia)
4 miejsce Lublin Lublinianka (Portugalia)

W 1/8 Olimpijczyk Kwakowo trafił na zespół Jagiellonii Białystok (grupa G: 1 miejsce Pogoń Szczecin, 2 miejsce Jagiellonia Białystok wynik między tym drużynami w grupie to 2:2).

„Wiedzieliśmy, że będzie to ciężkie spotkanie, ale na Mistrzostwach Polski nie ma słabych drużyn. To był nasz najlepszy mecz tego turnieju, przeważaliśmy od pierwszej do ostatniej minuty i zasłużenie wygraliśmy 3:1 z Jagiellonią” - Krzysztof Müller

W 1/4 finałów młodzi piłkarze z Kwakowa trafili na Fablok Chrzanów. Mecz o bardzo dużej intensywności. Obie drużyny chciały bardzo wygrać i kosztowało ich to dużo sił. Dojrzałość piłkarzy Olimpijczyka i doświadczenie na Turniejach Międzynarodowych pozwoliło wygrać 2:0 z Fablok Chrzanów.

„W półfinale UKS Olimpijczyk Kwakowo grał ze Spartą Zabrze (zespół ten zwyciężył dwa lata temu w kategorii U-9 Deichmann na Mistrzostwach Polski i Ci sami chłopcy chcieli powtórzyć sukces w U -11). W pierwszej połowie zdecydowanie to My przeważaliśmy i mogliśmy strzelić dwa, trzy gole, ale zdobyliśmy tylko jedną bramkę, a nie wykorzystane sytuację się mszczą. Mając mecz pod kontrolą, dwie minuty do końca to My niestety tracimy bramkę na 1:1, dogrywka... W dogrywce niestety moi chłopcy nie mieli już sił... po bardzo ciężkiej grupie i wcześniejszych meczach w 1/8 i 1/4, kontuzjach zabrakło nam sił” - Krzysztof Müller
Wynik końcowy Olimpijczyk Kwakowo (Chorwacja) 1:1 (dogrywka 1:3) Sparta Zabrze (Chorwacja)

Mecz o 3 miejsce, to już walka nie z przeciwnikiem tylko z samym sobą. Olimpijczyk Kwakowo przegrywa 1:2 z Zawiszą Bydgoszcz (zespół ten prowadził z Pogonią Szczecin w półfinale 2:0, a przegrał ostatecznie 2:3). Chłopcy z Kwakowa po dogrywce we wcześniejszym spotkaniu, nie zdołali się odbudować fizycznie i pomimo tego, że zdobyli pierwszą bramkę przegrali mecz o 3 miejsce na Mistrzostwach Polski.

„Zespół Zawiszy Bydgoszcz zasłużył na zwycięstwo w tym spotkaniu, ale proszę zobaczyć jak to był wyrównany Turniej! Jagiellonia remisuje 2:2 z Pogonią Szczecin (późniejsi zwycięzcy całego turnieju), a My z Jagiellonią Białystok wygrywamy 3:1, naprawdę byliśmy blisko zdobycia MISTRZOSTWA POLSKI. Jestem dumny z chłopców, ponieważ czwarte miejsce w Polsce dla małej wsi z Kwakowa to ogromny sukces. Wynik nie jest najważniejszy, chłopcy zdobyli po raz kolejny cenne doświadczenie, które ułatwi im drogę na sam szczyt ich marzeń” - Krzysztof Müller

FINAŁ DEICHMANN 2017, kategoria U-11
Pogoń Szczecin 3:0 Sparta Zabrze
Zdecydowanie Pogoń była zespołem lepiej poukładanym taktycznie, po szybko strzelonej pierwszej bramce zasłużenie wygrali finał. To zespół ze Szczecina pojedzie na mecz ligi mistrzów Bayernu Monachium i spotka się z Robertem Lewandowskim.

Gratulacje dla wszystkich zespołów i podziękowanie dla rodziców za wspaniały doping!! :-)

Gratulacje również dla zespołu U2 Bytów Rocznik 2006 za 9 miejsce, świetny wynik! Brawo! Mam nadzieję, że kiedyś zagramy razem finale ;-)

Skład UKS Olimpijczyk Kwakowo:
Przemysław Sidorowicz, Kacper Nowak, Konrad Dąbrowski, Jakub Adkonis, Kacper Protas, Filip Miler, Hubert Kozoduj, Aleksander Lewandowski, Mikołaj Nowakowski i Adam Lemańczyk
Trener: Krzysztof Müller
Kierownik drużyny: Dariusz Protas

Cały czas przypominamy, że trwa nabór do drużyny UKS Olimpijczyk Kwakowo dla chłopców w roczniku 2006 i 2005, zapraszamy wszystkich którzy chcą przeżyć fantastyczną przygodę i podnosić swoje umiejętności piłkarskie w profesjonalny sposób na turniejach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Szczegółowe informację na stronie: www.olimpijczykkwakowo.futbolowo.pl

oraz pod numerem 606 660 813 (Dariusz Protas, kierownik drużyny)

Już w przyszły poniedziałek chłopcy jadą na kolejny Turniej Międzynarodowy. Po Hiszpanii i Słowacji czas na Dobiegniew. Postarają się przywieźć piękny puchar za pierwsze miejsce dla Kwakowa i całej gminy Kobylnica.